PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=129932}
7,4 3 885
ocen
7,4 10 1 3885
6,6 5
ocen krytyków
Jedwabna opowieść
powrót do forum filmu Jedwabna opowieść

Czy ktoś mógłby mi polecić film w podobnym stylu i klimacie? :) Tylko nie "Czekoladę" i "Karmel" te już znam. Lubię oglądać takie filmy, bo jakoś tak sprawiają, że świat wydaje się barwniejszy i bardziej przyjazny.

ocenił(a) film na 8
marcowy_zajac

"Zakochani widzą słonie", "Guzikowcy", "Amelia". Ogólnie czeskie kino powinno Ci przypaść do gustu. Rozejrzyj się po mojej filmotece: http://chomikuj.pl/?page=98050

Szczególnie polecam FOLDER: CZESKIE FILMY

ocenił(a) film na 8
mandragora_sen

Dziękuję :) niestety wszystkie te filmy już obejrzałam :) ale rozejrzę się jeszcze po Twojej filmotece

ocenił(a) film na 7
marcowy_zajac

To może "Ukryte pragnienia", "Jesienna opowieść", "Człowiek który płakał" - pierwsze, które przyszły mi na myśl. Mają podobny, oniryczno-nostalgiczny klimat "Jedwabnej opowieści".

ocenił(a) film na 8
dustman

dziękuję bardzo :) sprawdzę tę trójkę. Widziałam "ukryte pragnienia", ale nie w całości, rzeczywiście klimat był podobnego rodzaju. Powrócę do tego filmu :).

Jeśli są jeszcze inne propozycje, poproszę.

ocenił(a) film na 7
marcowy_zajac

Nie ma za co.. Warto rzucić okiem również na "Dróżnika", oraz "Bombon - historię pewnej przyjaźni". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
dustman

Taak, "ukryte pragnienia" i"rzymska opowieść" Bertolucciego <3 Może jeszcze "zakochany paryż?"

użytkownik usunięty
marcowy_zajac

Mnie się skojarzyła jeszcze "Rzymska opowieść"... :-)

ocenił(a) film na 8
marcowy_zajac

"Dziewczyna z perłą", "Angel-a", "Jagodowa miłość", "Spragnieni miłości", "Zakochany Paryż".

ocenił(a) film na 6
marcowy_zajac

Skoro "Czekoladę" i "Karmel" już znasz, może czas na "Ciastko"? ;)

ocenił(a) film na 7
olggg

Dla mnie jedwabna opowieść, to opowieść obrazu, który może doceniam jako fotografik, ale nie tylko...ta rzeczywistość która często mnie otacza,przytłacza,przeraża. Dla mnie nie ma znaczenia w sumie czym się zajmuje bohaterka, ale co przeżywa, pozostaje w bliskości ze sobą. Większość Nas nie ma nawet na to czasu, zajęci sobą, kreują wokół siebie idealistyczny banał. Ja tam wolę prościej, ale po swojemu, żyć z zgodzie ze sobą.

ocenił(a) film na 9
utopia27wawa

piękny,kameralny film,pozdro

marcowy_zajac

A Co powiesz na "Niebo nad Paryżem"?

ocenił(a) film na 7
marcowy_zajac

Afonia i pszczoły

marcowy_zajac

Polecam "Meduzy". Jeżeli tak jak ja uwielbiasz "Czekoladę" i "Karmel", ten film powinien zrobić na Tobie równie duże wrażenie :)

marcowy_zajac

a może spróbuj "Teksańska masakra piłą mechaniczną", naprawdę przyjemny, relaksujący obraz<3<3

ocenił(a) film na 8
teenman

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, w międzyczasie obejrzałam część z zaproponowanych przez Was filmów. Przyjrzę się teraz pozostałym :) Pomysł z Teksańską masakrą wydaje się interesujący ;) Rozważę! Pozdrawiam wszystkich, którzy odpowiedzieli na mój post :)

ocenił(a) film na 7
teenman

"Teksańska masakra..." może i relaksuje, ale nic tak nie wzrusza jak "Martwica mózgu" ;p ;]

ocenił(a) film na 8
XxXxxEVeRaxxXxX

Martwica mózgu- "must watch" :D

ocenił(a) film na 7
marcowy_zajac

Amelia, Rzymska opowieść, Meduzy, Pan Ibrahim i kwiaty Koranu.

ocenił(a) film na 8
marcowy_zajac

ja polecam Przepis na miłość http://www.filmweb.pl/film/Przepis+na+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2010-597739

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones